Participants

Updated continuously, last update 171107

 

AIX Lundmark Alexander Arkitekt
AIX Staaf Alexia Arkitekt
Arkitektbolaget Malm Ola Architect
Arkitektbolaget Haraldsson Eva Archtect
Avagården Bergqvist Anders Propertydeveloper
Ax Jensen Goehring Architects Goehring David Architect
Bjerking AB Nyström Markus Konstruktör
Bjerking AB Stenlund Niklas Konstruktör
CEI-Bois Brännström Mattias Dr
Centria UAS Hyvärilä Jari Project engineer
Centria UAS Saarela Elisa Development engineer
CEO Rudenstam Susanne Swedish wood building council
Christian Berner AB Darnell Anders Sales Engineer
County Administrative Board of Västerbotten Bergström Mikael Senior Adviser
Derome Plusshus Åkesson Hans Försäljningsansvarig Norr
Derome Plusshus AB Landstedt P-O Teknikchef
Derome Plusshus AB Eriksson Petra Projektutvecklingschef
Digipolis Oy Ahoranta Tytti Project manager
Elecosoft  Forsfjäll Andreas Product Manager
Elecosoft Consultec AB Sundström Tomas Byggnadsingenjör
Embassy of Canada to Sweden Stenberg Maria Affärsutvecklare
Energi- och MiljöCentrum, EMC Falk Magnus Verksamhetsledare/Manager
Environmental Manager Karolina Brick Riksbyggen
Falu kommun Wiklund Mats 1:e vice ordf serviceutskottet
Falun Dahlström Mats v ordf kommunfullmäktige
Folkhem Olsson Arne CEO
Folkhem Produktion AB Brandt Jonas CFO
Folkhem Trä Frank Sandra Marketing Director
FRIBO Sethson Kjell-Ove CEO
Gyproc - Saint-Gobain Sweden Körberg Mikael Sales Manager Prefab/Housing
I am Home Andersson Niklas CEO
Kjellgren Kaminsky Architecture Stenberg Mikael Arkitekt
KTH Malmqvist Tove Docent
Lapland UAS Jokinen Janne Mr
Lapland UAS Pirttinen Valtteri Mr
Lapland UAS Poikajärvi Miika Mr
Lapland University Of Applied Sciences Vatanen Mikko Project Manager
Li Skarin AB Skarin Li CEO
Lindbäcks bygg AB Lindbäck Stefan CEO
Linköpings University Nord Tomas Senior Lecturer
Luleå tekniska universitet Ekevad Mats Professor
Luleå tekniska universitet Hagman Olle Professor
Luleå tekniska universitet Sidorova Ekaterina PhD student, Tekn.lic.
Luleå tekniska universitet Girhammar Ulf Arne Professor
Luleå tekniska universitet Sharf Alexander Student
Luleå tekniska universitet Antoniades Antonios Student
Luleå tekniska universitet Boeske Konrad Student
Luleå tekniska universitet Hartwig Marie Student
Luleå tekniska universitet Garzon Gamboa Alirio Student
Luleå tekniska universitet Lei Han Student
Luleå University of Technology Risberg Mikael Associate Senior Lecturer
Länsstyrelsen Västerbotten Andersson Magdalena Landshövding
Lättelement Olson Sebastian Entreprenadsäljare
Lättelement AB Hansson Helena Säljingenjör
MAF Mats Jakobsson President
Martinsons Jarl Johan Key account manager
Martinsons Wilded Daniel Product Manager
Martinsons Martinson Lars CEO
Martinsons Byggsystem KB Kauma Marie Account Manager
Martinsons Byggsystem KB Lindgren Jonas Account Manager, Byggnader
Martinsons Byggsystem KB Lundberg Lars Key Account Manager
Martinsons Byggsystem KB Wikholm Kjellberg Anna Account Manager
Miljöpartiet de gröna Brettschneider Hans Gruppledare
Miljöpartiet de gröna Wästerby Rune Politisk sekreterare
NCC Hjorth Josefin Projekteringsledare
Nolia AB Abrahamsson Tommy CEO
Nolia AB Dahlberg Jonas Business Area Manager
Nordic Houses Käbin Toomas Kristjan Export Manager
Norra Timber Oja Johan Technical manager
Novia University of Applied Sciences Glader Annika Project Manager
Nämnden för support och lokaler Teglund Tomas Ordförande
Organowood AB Lundström Malin Projektsäljare
Piteå Kommun Ruthberg Hans Näringslivsutvecklare
RISE Berggren Göran Lic. Tech.
RISE Gustafsson Anders Mr
RISE Sandberg Karin Sektionschef Träbyggande och Boende
RISE Research Institutes of Sweden Pousette Anna Forskare
Samhällsbyggnad Skellefteå kommun Kreisel Therese Arkitekt
Samhällsbyggnad, Skellefteå kommun Andersson Hans Förvaltningschef
Samhällsbyggnadsnämnden Linköpings kommun Bystedt Thomas Nämndsledamot
Samhällsbyggnadsnämnden Linköpings kommun Ideström Carl-Fredrik Nämndsledamot
Setra Group AB Hörnfeldt Andreas CTO
Skelleftebostäder Sundberg Patrik Affärsutveckling
Skelleftebostäder AB Andersson Åsa CEO
Skelleftebostäder AB Bergmark Kjell Boardmember
Skelleftebostäder AB Classon Harriet Chairman of the board
Skelleftebostäder AB Hansson Staffan Controller
Skelleftebostäder AB Lindh Börje Boardmember
Skelleftebostäder AB Marklund Agneta Boardmember
Skelleftebostäder AB Raja Nadeema Boardmember
Skellefteå Industrihus Löfstedt Fredrik Fastighetschef
Skellefteå kommun Bohman Rebecca Fysisk planerare
Skellefteå kommun Burman Lorents Kommunstyrelsens ordförande
Skellefteå kommun Burman Marcus Bygg- och miljönämnd
Skellefteå kommun Carlbäck Margareta Bygg- och miljönämnd
Skellefteå kommun Fahlesson Evelina Ordf. bygg- och miljönämnd
Skellefteå kommun Granlund Stig Bygg- och miljönämnd
Skellefteå kommun Hansson Agneta grupppledare Vänsterpartiet
Skellefteå kommun Hedqvist Lars  
Skellefteå kommun Lidström Jonna Havsplanerare
Skellefteå kommun Hällkvist Lovisa Fysisk planerare
Skellefteå kommun Johansson Linnea arkitektstuderande
Skellefteå kommun Keisu Sara Bygg- och miljönämnd
Skellefteå kommun Lundström Anna Projektledare
Skellefteå kommun Marklund Per-Olof Bygg- och miljönämnd
Skellefteå kommun Marklund Tomas Kommunfullmäktiges ordf
Skellefteå kommun Nilsson Fredrik Fastighetschef
Skellefteå kommun Nilsson Lilian Bygg- och miljönämnd
Skellefteå kommun Olofsson Britt-inger Utvecklingsstrateg
Skellefteå kommun Sundbom Carina Kommunstyrelseledamot
Skellefteå Kommun Sundelin Emma Project maneger
Skellefteå kommun Sundkvist Jenny Energi- och klimatrådgivare
Skellefteå kommun Widman Richard Planingenjör
Skellefteå kommun Wistemar Harriet City Architect LAR/MSA Head of Spatial Planning
Skövde kommun Walterum Leif Kommunalråd
SSC Entreprenad AB Kallin Örjan VD
Stockholms Universitet Andersson Ida Forskare
Sunne kommun Eriksson Tobias Politiker
Sweco Structures Risberg Håkan Teknikansvarig träkonstruktioner
Swedish Government Peter Eriksson Ministry of Enterprise and Innovation
Swedish Government Sven-Erik Bucht Minister for rural affairs
Sveriges Arkitekter Dumon Wallsten Tove Arkitekt
The municipality of Skellefteå Tarras-Wahlberg Jan Environmental strategist
TOP bostäder AB Ovrell Stefan Vice Chairman
Träbransch Norr Engman Lars Verksamhetsledare
Träbyggnadskansliet Wangel Carl Public Affairs
Träcentrum Norr Öhlund Bert Ordförande
Trästad Sverige Sjögren Lennart Projektkoordinator
Tyréns Öqvist Rikard PhD in Engineering Acoustics
Tyréns AB Löfdahl Magnus PhD
Tyréns AB Markgren Helena Affärschef Fastighet&Byggnad
Tyréns AB Matti Örjan Affärsutvecklare
Tyréns AB Nilsson Ove AvdChef Arkitektur
Tyréns AB Nordström Malin Byggnadskonstruktör
Tyréns AB Rönnblom Viktor Byggnadskonstruktör
Tyréns AB Wallström Daniel Regionschef
Utopia Arkitekter Hällgren Jonas Architectural Engineer
Veidekke Entreprenad AB Grimheden David Regional Manager
White Arkitekter Westergren Emelie SAR/MSA Arkitekt
White Arkitekter Oskar Norelius  
White Arkitekter Robert Schmitz Architect, partner
WoodCenter North Sundqvist Bror Program Director
Woschitz group GmbH Woschitz Richard DI Dr. techn.
WSP Eriksson Peder Konstruktör
WSP Rönnmark Patrik Gruppchef
Västra Götalandsregionen Gustafsson Marianne Regionutvecklare
Växjö Kommunföretag AB Winberg Catharina Chairman
Ålands landskapsregering Nyberg Andreas Inspector
Ålands landskapsregering Sandvik Mikael Byråchef